Fartuch gastronomiczny Leave a comment

Fartuch kucharski jest nieodłącznym elementem stroju pracownika branży horeca. Fartuch ma za zadanie chronić odzież przed zabrudzeniem. Fartuchy noszą niejednokrotnie nie tylko kucharze, ale także pozostali pracownicy kuchni oraz kelnerzy i barmani. Obecnie na rynku dostępne są fartuchy kucharskie, które są także ozdobą z uwagi na niebywałą kolorystykę, wzornictwo oraz krój.

Oferta fartuchów gastronomicznych

Branża gastronomiczna ma do wyboru fartuchy gładkie bądź kolorowe. Dostępna jest cała paleta kolorów, już nie tylko kolor czarny oraz biały, ale także odcienie kremowe, miętowe czy błękitne. Fartuch możemy dobrać do innych elementów odzieży bądź do wystroju wnętrza lokalu gastronomicznego. Wybór koloru fartucha nierzadko determinują święta bądź uroczystości. Nie bez znaczenia jest fakt, iż fartuch jest stosunkowo tanim elementem odzieży roboczej. Dlatego też właściciele restauracji z wykorzystaniem fartucha mogą zmieniać często wygląd pracowników i ujednolicać strój formalny. Dzięki takim zabiegom zespół prezentuje się profesjonalnie i efektownie, co przekłada się pozytywnie na ogóle wrażenia klientów. W ofercie sklepu ubraniadlakucharzy.pl klienci mogą w tym samym kolorze, wzorze kupić różne elementy odzieży gastronomicznej.

Fartuchy kucharskie oraz kelnerskie

Fartuchy mogą być długie lub krótkie. Długi fartuch najczęściej wybierają kucharze, krótkie fartuchy dedykowane są dla kelnerów. Jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Nie ma sztywnych reguł. Większość fartuchów to modele uniwersalne z regulacją za pomocą troczków. Dla osób potrzebujących większych rozmiarów mamy fartuchy w wersji BIG. Dzięki czemu niezależnie od rozmiaru każdy może się czuć komfortowo w pracy. Dostępne są też specjalne fartuchy kelnerskie, fartuchy dla sommelierów oraz fartuchy damskie. Te modele dostosowane są krojem oraz kolorystyką do danej specyfiki pracy.

H2>Tkaniny używane do produkcji fartuchów

Do produkcji fartuchów materiałem najczęściej używanym jest mieszanka poliestru z bawełną, nie brakuje także modeli wykonanych z bawełny lub mikrofibry. Coraz większą popularnością cieszą się także fartuchy skórzane lub z elementami skórzanymi. W ofercie dostępne są także fartuchy wodoodporne, przeznaczone do zadań specjalnych, mające na celu ochronę odzieży przez zamoczeniem i zabrudzeniem. Tego typu fartuchy są łatwe w utrzymaniu czystości. Coraz więcej osób przekonuje się także do fartuchów z mikrofibry. Tkanina nie wchłania brudu jak bawełna, zazwyczaj wystarczy go strzepnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *